25.februārī pulksten 13:00 Kuldīgas novada muzejs aicina uz Smeķīgo sestdienu.

Šajā reizē runāsim par graudaugiem, kuri seno latviešu virtuvē tika izmantoti visai daudzveidīgi. Nebija iedomājami arī dažādi svētki bez galdā celta grūdeņa, ķūķes vai zīdeņa. Taču dažādi graudaugu ēdieni bija arī uztura pamats, ko gatavoja ikdienā, lai pabarotu saimi, kas dienas gaitās darīja smagus darbus. Šodien graudaugi ir veselīga uztura sastāvā un iespējams daudzās ģimenēs rīts nav iedomājams bez auzu biezputras ar vasarā vārītu ievārījumu.

Pasākuma dalībniekus lūdzam padomāt kā un kādus graudaugu ēdienus gatavoja jūsu ģimenē vecāki vai vecvecāki, lai varat ar tiem padalīties. Degustēsim kādu senu ēdienu mūsdienu izpildījumā. Gaidīti visi, lai kopā izbaudītu Smeķīgo sestdienu.

Dalības maksa 1.50 Eiro.

2017. gadā Kuldīgas novada muzejs uzsācis jaunu, izglītojošu pasākumu ciklu “Smeķīgā sestdiena”. Katrā mēnesī viena sestdiena būs smeķīgāka par citām - interesentiem būs iespēja iepazīt mūsu novada kulināro mantojumu un visiem kopā būt par šī mantojuma saglabātājiem. Interesentiem būs iespēja stāstīt savus stāstus, atcerēties atgadījumus no bērnības, visi kopā mēģināsim veidot savu pavārgrāmatu. Lai šīs sestdienas būtu smeķīgasne tikai nosaukumā, bet arī patiesībā, būs arī interesantas degustācijas, kas, kādam ļaus atsaukt atmiņā bērnības garšu, bet kādam noķert iepriekš nebaudītas garšas buķeti.