Tuvojoties Lieldienām, Kuldīgas ielās jūtams pavasaris – cilvēkus priecē svētku dekori, kā arī atraitnītes pilsētas puķu kastēs un apstādījumos. Lieldienās paredzēti dažādi pasākumi ne tikai pilsētā, bet arī pagastos.

Liepājas ielā svētkus sajūtu ienesīs koka muciņas ar krāsainiem zariem. Zaķu pēdu nospiedumi uz gājēju ielas liecinās, ka to aktīvi “šķērsojusi” zaķu ģimene. Par šādu zaķu aktivitāti uz ielas brīdinās izvietotās brīdinājuma zīmes.

Lieldienu noskaņa pirmo reizi būs baudāma arī tumšajā laikā, jo Pilsētas laukumā uz paaugstinājuma esošās liepiņas izgaismosies pavasara krāsās.

Šogad skvērā pie ēkas Pilsētas laukumā 2 būs atcilpojuši jauni zaķi. To izgatavošanā izmantoti jau esoši un jauni elementi. Lielākā zaķa augstums būs aptuveni 2,60 m.

Pilsētas dārzs gan lielajiem, gan mazajiem svētku baudītājiem piedāvās visvairāk aktivitāšu. Te ikviens varēs izšūpoties lielajās svētku šūpolēs, lai, kā vēsta ticējums, visu gadu nekož odi. Vēl parkā priecēs krāsainās lielformāta olas un dekoratīvie putnu būrīši, kurus šogad varēs ne tikai aplūkot, bet arī aktīvi izmantot, slidinoties no slīdkalniņa vai vienkārši rotaļājoties kā spēļu namiņā. Šūpoties iedzīvotāji un pilsētas viesi varēs arī Rātslaukumā.

Skaistie, dekoratīvie putniņi – sarkankrūtīši, cielavas, zvirbulēni un zīlītes – šogad salidos Semināra parka koku zaros, bet koku stumbrus sildīs krāsainās tapotās jaciņas. Savukārt estrādes parkā koku zaros būs izvietotas 50 krāsainas koka olas.

Kuldīgas novada pašvaldības māksliniece Inese Sulojeva pastāstīja, ka Lieldienu koncepcija ir izmantot videi draudzīgus materiālus. “Novēlu iedzīvotājiem un viesiem, lai saulīte un prieks sirdī! Priecīgas Lieldienas!”

Lieldienu ieskaņa muzejā

Kuldīgas novada muzejs Lieldienu pasākumu piedāvās jau šajā nedēļas nogalē pasākumu ciklā “Ģimeņu padarīšana” 8. un 9.aprīlī no 13.00 līdz 15.00 ģimenes tiek aicinātas uz radošo pēcpusdienu – veidosim dekorus, mācīsimies par svētku tradīcijām, kā arī meklēsim muzejā paslēptās olas. Ņem līdzi mammu, tēti, mazo māsu, lielo brāli un vecvecākus arī!  Biļešu cenas: pieaugušajiem – 1,50 EUR, skolēniem 1 EUR, pirmskolas vecuma bērniem – bezmaksas.

Lieldienas Kuldīgā

Lieldienu rītā visi ceļi un taciņas Kuldīgā vedīs uz Pilsētas dārzu. No 12.00 līdz 14.00 šeit burbuļos lielais olu vārāmais grāpis, šūpoles dejos vēja deju un gaidīs šūpoties gribētājus. Zaķis Cibricis, vistas Klukstītes, gaiļu paps ar cāļu bērniem, dziedātāji, dancotāji – viņi visi jūs aicinās pievienoties svinētāju pulkam. Paņemiet līdzi krāsaināko un stiprāko oliņu, jo kā nu bez olu sišanās priekiem!

15. aprīlī no 11.00 līdz 15.00 restorānā “Jēkaba sēta” ikviens gaidīts uz Lieldienu noskaņās klātu vēlo brokastu galdu, gardiem ēdieniem un lielisku noskaņojumu. Iespējams veikt rezervāciju pa tālruni 28631122. Savukārt 17. aprīlī no 11.00 līdz 13.00 Maras muiža (Turlavas pagastā) aicina uz Lieldienu branču jeb vēlajām brokastīm Minhenes gaumē. Dalību lūgums pieteikt iepriekš pa tālruni 26376974.

Kuldīgas Galvenā bibliotēka un Mākslas nams Lieldienās – 14., 16. un 17. aprīlī – būs slēgts. 15. aprīlī Mākslas nama darba laiks būs 10.00–15.00, kad varēs apskatīt Kurzemes izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādi “Kurzemes toņi un pustoņi”.

 

Lieldienu svinības pagastos

ĒDOLĒ

16. aprīlī 11.00 pie Ēdoles kultūras nama – Lieldienu tirgus. Aicināti pieteikties amatnieki, rokdarbu meistari, mājražotāji, stādu audzētāji (tālr. 22013247). No 12.00 – Lieldienu koncerts ar aktivitātēm. Aicinām piedalīties Lieldienu kompozīciju un zīmējumu izstādē. Būs arī citi pārsteigumi.

ĪVANDĒ

16. aprīlī 11.00 Īvandes baznīcā – dievkalpojums. 12.30 Īvandes muižas parkā – Lieldienu pasākums ar dažādām atrakcijām bērniem, kā arī tradicionālo olu ripināšanu un olu mešanu. Cepsim desiņas un dzersim karstu tēju.

LAIDOS

13. aprīlī 19.00 Laidu skolas sporta zālē – Laidu amatierteātra pirmizrāde “Pilsētnieki”. Pēc izrādes – lielā pavasara balle kopā ar grupu “Just Band” no Aizputes. Ieejas – 3 EUR. Līdzi ņemt groziņus. Galdiņu rezervācija pa tālr. 29925202.

16. aprīlī – Lieldienas Valtaiķos. 11.00 – muzikāls dievkalpojums Valtaiķu baznīcā. Piedalās Kārlis Kazāks un “Karameles”. 13.00 – aktivitātes Valtaiķu centrā. 14.00 – uz skatuves dziedošais ugunsdzēsējs “Buks”. 14.30 – Laimes stabs. Pasākuma laikā savāktie ziedojumi tiks novirzīti vietējās meitenītes Paulas Balodes rehabilitācijai.

KABILĒ

16. aprīlī 14.00 Kabiles ev. lut. baznīcā – Lieldienu dievkalpojums, pēc tam muzicēs Edgars Ziņģe.

16. aprīlī 20.00 saieta namā “Sencis” – 5 gadu jubilejas pasākums “Agri lēca saulīte Lieldienas rītā”. Līdzi ņemt krāsotas olas. 22.00–3.00 – balle, spēlēs Māris Blāze no grupas “Jūrkant”. Ieeja – 5 EUR.

PADURĒ

16. aprīlī 12.00 pie Padures klēts – Lieldienu pasākums. Ikviens aicināts sagaidīt ciemos Lieldienu zaķus, ripināt olas, šūpoties, iet rotaļās un jautri pavadīt laiku. Turpināsim iesākto tradīciju – bērnus ietērpsim Lieldienu zaķa tērpā. Būs pārsteiguma balvas.

Padures pagasta bibliotēkā līdz 12. aprīlim, Lieldienas gaidot, radošās aktivitātes. Noslēguma izstāde – Lieldienu pasākumā pie Padures klēts.

PELČOS

16. aprīlī 12.00 pie pagastmājas, “Pagrabiņa” un tautas nama – “Lieldieniņa atnākusi!” – jautras un pavasarīgas izdarības.

RENDĀ

17. aprīlī 13.00 Rendā aiz estrādes pie Abavas – Lieldienu pasākums – jampadracis “Riti, kopā ar saules gadu”. Līdzi ņemt visskaistāk nokrāsoto olu, lai tā varētu piedalīties izstādē, bet pēc tam olu ripināšanas sacensībās. Kopīgi vārīsim pūpolu zupu, bet, ja vēlies ugunskurā cept desiņas, tad arī tās paņem līdzi. Pirms Lieldienām vari čakli pastrādāt un uztaisīt sev un saviem zaķēniem zaķu masku, jo notiks zaķu parāde. Ieeja – bez maksas.

SNĒPELĒ

17. aprīlī 12.00 pagasta brīvdabas estrādē – otro Lieldienu svinības kopā ar bērnu deju kolektīva sagatavoto uzvedumu “Zaķu trakums”.

TURLAVĀ

16. aprīlī 10.00 – Klosteres baznīcā dievkalpojums un ērģeļu ieskandināšanas koncerts Edgara Račevska vadībā.

17. aprīlī 13.00 Turlavas kultūras namā vai estrādē (atkarībā no laika apstākļiem) – Sagaidīsim kopā “Otrās Lieldienas”.

VĀRMĒ

16. aprīlī 12.00 atpūtas parkā “Aizupītes” – “Raibi nāca Lieldieniņas”. Lieldienu izdarības: olu krāsošana, ripināšana un citas aktivitātes, kopā ar amatierteātri “Es un Tu”. Līdzi jāņem gan vārītas krāsotas, gan nevārītas nekrāsotas olas.

 

Fotogrāfijas autore: Ieva Benefelde