Sestdien, 20. maijā, Kuldīgā, 1905. gada parkā, plkst. 22.00 sāksies 3. Mākslas kaleidoskops "Uguns (un) nakts".

Unikālā nakts izrādē negaidītos, pat neticamos salikumos saplūdīs klasiskās un mūsdienu mākslas formas, kas atvērtu un vērīgu skatītāju aizraus kaleidoskopiskā notikumu virpulī. Gaismas staru un liesmu mēļu deja tumsā, kalves āmuru duna un “House” mūzikas ritmi, glezniecības maģija un Gaismas mākslas – fotogrāfijas mirkļu zibšņi radīs neatkārtojamu gaisotni.

Mūžam skrejošajam, bezgala praktiskajam un visu jau it kā redzējušajam mūsdienu cilvēkam tā būs kā svaiga gaisa malks, kā pietura garajā ceļā uz Sevi, savu slēptāko vēlmju un ilgu piepildījumu. Tā liks aizdomāties par Likteņa roku, kas groza mūsu dzīves notikumu kaleidoskopu. Par to, vai ar savu rīcību vai bezdarbību tai palīdzam vai drīzāk traucējam.

Jau zināmā parka celiņos un ēnainajās alejās varēsiet atkal atklāt ko jaunu – uguns mucu “stand-up” izrādi, Kuldīgas drosmīgāko mākslinieku pirmo kopīgo “gigagleznu”, tumšajā dīķī pēkšņi “dzimušu” gaismas geizeru vai noslēpumainu Kosmosa nostūri.

Naksnīgajās debesīs lasīsiet 1000 balto papīra dzērvju stāstu, pārsteiguma pilnām acīm vērosiet Cilvēka saspēli ar Uguns Garu vai šķetināsiet likteņa līnijas spoguļu spožajās plaukstās. Tikai reizi gadā tieši šajā brīnumu naktī gatavs uzziedēt Mīlestības koks, kura varā esot likt uzplaukt arī jūsu dvēselei.

Nebaidieties Tumsas! Pārvariet aizspriedumus, bailes un šaubas, ejiet droši tai pretī un ieslēdziet Gaismu. Sevī...

Pasākumu rīko Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra ,,Kuldīgas kultūras centrs”. Autore un režisore – producente Ance Priede.

Piedalās Kuldīgas kultūras centra kolektīvi: tautas tēlotājas mākslas studija “Kuldīgas palete”, tautas deju ansamblis “Venta” un saksofonistu ansamblis, Kuldīgas  novada Bērnu un jauniešu centrs, deju grupa “Beat the Moment”, “Kalēju brālība”, DJ Dubra un māksliniece Iveta Brence.

Mākslas kaleidoskops “Uguns (un) nakts” pirmoreiz notika 2015. gadā Raiņa un Aspazijas zīmē, izpelnoties apmeklētāju atzinību par oriģinālo ideju un tās realizāciju.