11. novembrī Kuldīgas novada ļaudis un citi interesenti aicināti piedalīties Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienā – Lāčplēša dienā.

No 10.00 līdz 14.00 Pilsētas laukumā notiks Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona un NATO kaujas grupas prezentācijas – militārā tehnika, ekipējums, ieroči, rekrutēšanas stends un tējas baudīšana, lentīšu locīšana un dalīšana.

16.00 Pilsētas laukumā notiks militārā parāde, kuras laikā Zemessardzes kandidāti dos zvērestu. Kuldīgas brīvprātīgie jaunieši Pilsētas laukumā dalīs sarkanbaltsarkanās lentītes, kuras ikviens varēs piespraust pie apģērba, tā apliecinot patriotismu. Pēc parādes 16.30 vienības dosies gājienā uz Rātslaukumu, kur pārformēsies lāpu gājienam, lai dotos uz Annas kapiem, kur 17.00 notiks Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas brīdis ar dzeju un mūziku.

Savukārt 16. novembrī 10.00 Kuldīgas pilskalnā notiks Lāčplēša dienai veltītas militarizētas sporta spēles “Spēks un daile”, ko rīko Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljonu. Pasākumam aicināti pieteikties 5.–9. klašu un 10.–12. klašu skolēni no Kuldīgas, Talsiem, Alsungas, Aizputes, Skrundas, Brocēnu un Saldus novada.

Dažādi Lāčplēša dienai veltīti pasākumi notiks arī novada pagastos.

Par godu Lāčplēša dienai 10. novembrī 16.00 Rumbas pagastā Ventas ciema “Bukaišos” notiks erudīcijas pasākums bērniem “Mana Latvija”. Bet 19.00 – Valsts svētku koncerts, kurā uzstāsies vokālais ansamblis “Karameles” un Agnese Čīče.

Vārmes pagastā 11. novembrī 17.00 ikviens aicināts uz lāpu gājienu. Tas notiks pa diviem gaismas ceļiem – no skolas un Vārmes pagasta pārvaldes. Gājienā interesenti aicināti doties ar lāpām vai svecēm. Pēc tam muzikāls atceres brīdis atpūtas parkā “Aizupītes”.

Laidu pagasta iedzīvotāji 11. novembrī 18.00 aicināti piedalīties piemiņas akcijā un iedegt savā logā svecīti.

Gudenieku pagasta kultūras namā 11. novembrī 17.00 viesosies Pāvilostas amatierteātris ar literāri muzikālu uzvedumu pēc Agneses Bules darbu motīviem “Latviešu sapnis”. Ieeja – 1 EUR.

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.

Foto: Eduards Dambergs