Piektdien, 10. novembrī, Kuldīgā, Kalna ielā 6, piedaloties pašvaldības vadībai, arhitektiem, būvniekiem un pārējiem projekta īstenošanā iesaistītajiem, svinīgi tika atklāts atjaunotais Kuldīgas novada sporta skolas komplekss un jaunais peldbaseins.

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, uzrunājot atklāšanas pasākuma dalībniekus, atzina, ka ieprojektēt un uzbūvēt peldbaseinu pašā Kuldīgas vecpilsētas sirdī ir bijis liels izaicinājums. Viņasprāt, sporta skolas kompleksā ir lieliski izdevies savienot seno ar mūsdienīgo. I. Bērziņa pateicās visiem projekta īstenošanā iesaistītajiem – projektētājiem, būvniekiem, būvuzraugiem un visiem pārējiem, kuri ieguldījuši savu darbu projekta īstenošanā. Tāpat pašvaldības vadītāja pateicās Domes deputātiem, kuri lēma par kredīta ņemšanu, lai šo projektu varētu īstenot, un Izglītības un zinātnes ministrijai par šī projekta atbalstīšanu. “Man gribas cerēt, ka šis komplekss būs kuldīdznieku un viesu iemīļots, un to vēl ilgi varēs izmantot mūsu bērni un mazbērni. Lai jaunais baseins labi kalpo,” novēlēja I. Bērziņa.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis apsveica kuldīdzniekus ar atjaunoto sporta skolas kompleksu un jauno peldbaseinu, kā arī uzteica pašvaldību par lēmumu izdaiļot vecpilsētu ar šādu mūsdienīgu objektu. A. Vrubļevskis novēlēja Kuldīgas   novada iedzīvotājiem labi justies atjaunotajā sporta kompleksā un izmantot jauno baseinu, kā arī izteica cerību, lai Kuldīgā izaug ne tikai čempioni riteņbraukšanā un pludmales volejbolā, bet arī peldēšanā. 

SIA “Diānas Zalānes projektu birojs” valdes locekle, arhitekte Diāna Zalāne, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka šādi darbi ir izdarāmi tikai stiprā komandā. Viņa sacīja, ka ceļš uz šodien redzamo darba rezultātu bija garš un grūts, un ir liels lepnums par paveikto. “Esam maksimāli centušies ierakstīties Kuldīgas kontekstā, vēsturiskajā centrā. Ceru, ka mūsu bērni un mazbērni to novērtēs,” sacīja D.Zalāne. Arī galvenā būvuzņēmēja SIA “Abora” valdes loceklis Juris Kravalis atzina, ka tapusi ārkārtīgi sarežģīta būve. Viņš pateicās visiem būvniecības procesā iesaistītajiem, bet jo īpaši apakšuzņēmējiem SIA “Būvfirma Inbūv”.

Kuldīgas  novada Sporta skolas direktors Agris Kimbors uzsvēra, ka, ņemot vērā lielo interesi, ko kuldīdznieki jau ir izrādījuši par jauno peldbaseinu, viņš ir pilnīgi drošs, ka par pieprasījumu šeit nebūs jāsūdzas. Darbinieku izaicinājums būs visu kompleksu labi pārvaldīt, lai šeit būtu ērti un ikviens justos gaidīts.

Mūža abonementu Kuldīgas peldbaseina apmeklējumam no Kuldīgas novada pašvaldības saņēma Latvijas peldēšanas federācijas goda prezidents, Kuldīgas novada iedzīvotājs Uldis Zemzars, kurš aktīvi līdzdarbojies jaunā Kuldīgas peldbaseina tapšanā. Savukārt SIA “Stiga RM” saņēma pašvaldības pateicību par ziedojumu 5000 eiro vērtībā, kas izmantots bērnu peldētapmācības aprīkojuma iegādei jaunajam baseinam.

Sporta skolas rekonstrukcijas un jaunā peldbaseina būvprojekta autors ir SIA “Diānas Zalānes projektu birojs”. Būvdarbus veica būvuzņēmējs SIA “Abora”, bet būvuzraudzību nodrošināja SIA „Būves un būvsistēmas”. Kopumā darbi izmaksāja 3,29 miljonus eiro (ieskaitot PVN). 336 tūkstošus eiro Kuldīgas novada sporta skolas kompleksa atjaunošanai piešķīra no valsts budžeta, pārējās izmaksas segtas no Kuldīgas novada pašvaldības budžeta.

Ēka Kalna ielā 6, kur atrodas vairākas sporta skolas nodaļas, ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs” un valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa “Kuldīgas senpilsēta” daļa. Apbūve veidojusies 19. gadsimta otrajā pusē kā Vācu biedrību ēka un līdz 20. gadsimta sākumam kalpojusi kā Kuldīgas sabiedriskās dzīves centrs. Tā kā Kuldīgas novada pašvaldības politika ir veidot Kuldīgas vecpilsētā sakārtotu vidi un koncentrēt vecpilsētā sabiedriski nozīmīgas iestādes, tika nolemts vecpilsētas kvartālu, kurā atrodas sporta skola, sakārtot līdzīgi kā vecpilsētas kvartālu ap vēsturisko sinagogas ēku, kur pēc rekonstrukcijas atrodas Kuldīgas Galvenā bibliotēka un Kuldīgas Mākslas nams. Šāds lēmums pieņemts, balstoties uz vēsturisko izpēti.

Sporta skolas ēku kompleksam, kas izvietots starp Kalna un Jelgavas ielu, vēsturiski bijušās apbūves vietā piebūvēts jauns apjoms peldbaseina vajadzībām. Jaunā baseina garums ir 25 m, tam ir 4 celiņi, līdz ar to būs iespējams baseinā rīkot peldēšanas sacensības. Izveidots arī neliels baseiniņš bērniem, divas pirtis un sāls istaba, kas ir veselīga elpošanas sistēmai un cilvēka organismam kopumā. Pirms pārbūves sporta skolas ēkā atradās fiziski un morāli novecojis neliela izmēra baseins, kas neatbilstošā tehniskā stāvokļa dēļ bija slēgts, tādējādi novada iedzīvotājiem nebija pieejami peldbaseina pakalpojumi.

Atjaunojot sporta skolas kompleksu, izdevies nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošas telpas skolas riteņbraukšanas nodaļai, izveidojot velosipēdu noliktavas, velosipēdu darbnīcu un ģērbtuves, kā arī iekārtotas mūsdienīgas apmācību telpas dambretes nodarbībām. Sakārtota arī skolas sporta zāle, kurā treniņus aizvada jaunie volejbolisti un futbolisti.

Ēkā pēc pārbūves nodrošināta telpu pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem – nodrošināts speciāls aprīkojums cilvēku nogādāšanai ēkas 2. stāvā, bet baseins aprīkots ar īpašu ierīci, kas ļaus cilvēkiem ar kustību traucējumiem izmantot baseinu un peldēt.

Iedzīvotājiem un Kuldīgas viesiem sporta komplekss un peldbaseins būs atvērts no 11. novembra. Apmeklētājiem baseina komplekss būs atvērts katru dienu no 7.00 līdz 22.00, bet pirmdienās no 13.00 līdz 22.00. Gādājot par to, lai kuldīdzniekiem jaunā kompleksa apmeklējums būtu izdevīgs un ērts, dažādām apmeklētāju grupām tiks nodrošināta īpaša cena par pakalpojumiem. Bērniem, studentiem un invalīdiem ik dienu baseinu būs iespējams apmeklēt par īpaši draudzīgu cenu – ar 50% atlaidi. Seniori baseinu ar 50% atlaidi varēs apmeklēt darba dienās no 7.00 līdz 16.00, bet pārējie apmeklētāji šajā laikā baseinu varēs apmeklēt ar 20% atlaidi no cenas. Ģimenes komplektam (divi pieaugušie un divi bērni) piemērota 30% atlaide visā kompleksa darba laikā. Īpaša cena paredzēta arī, iegādājoties abonementu baseina un/vai pirts apmeklējumam (10 reizes x 60 min) – 30% atlaide. Pirmsskolas vecuma bērniem un sporta skolas audzēkņiem treniņu nodarbību laikā baseina apmeklējums būs bez maksas.

Baseinā divi peldēšanas celiņi apmeklētājiem būs pieejami visu laiku, bet pēc 18.00 – visi četri. Sākot no decembra, dienas laikā novada skolēniem baseinā notiks peldēšanas nodarbības. Baseina kompleksu visu darba laiku uzraudzīs četri instruktori – glābēji.

Baseina apmeklētājiem piešķirs elektroniskas gumijas aproces, kurās parādīsies izvēlētā pakalpojuma laiks. Šī aproce darbosies arī kā atslēga garderobes skapīšiem, tādējādi atstātās mantas būs drošībā. Kompleksā tiek veikta arī videonovērošana.

Ar visu pakalpojumu izcenojumiem būs iespējams iepazīties mājas lapā http://kuldigasports.lv/

25. novembrī sporta skolas kompleksā ar dažādām aktivitātēm norisināsies Ģimeņu veselības diena. Aicinām ikvienu Kuldīgas novada iedzīvotāju apmeklēt šo pasākumu un reizē arī apskatīt atjaunoto Sporta skolas kompleksu un jauno peldbaseinu!