Lai Kuldīgas svētku rota ik gadu būtu atšķirīga un oriģināla, ieguldīts liels radošs darbs, arvien meklētas jaunas idejas. Pašvaldības Būvvaldes vadītājas vietniece, māksliniece Inese Sulojeva, kura rūpējas par Kuldīgas svētku rotu, šogad sagādājusi kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem pārsteigumu, izrotājot pilsētu ar improvizētām rūķu mājiņām, kas ļauj doties rūķīšiem pa pēdām viņu ceļā pēc Ziemassvētku eglītes.

Kā jau ierasts, Kuldīgu rotā svētku egles gan Rātslaukumā, gan Pilsētas laukumā. Galvenā svētku egle, kas grezno Rātslaukumu, ir Snēpeles pagasta “Nornieku” saimnieku Pētera Gobzema un Andas Šīmanes dāvana svētkos, bet Pilsētas laukumam piemērota egle atrasta augam nomaļā vietā uz pašvaldībai piederošas zemes.

Jau pazīstamos svētku rotājumus pie apgaismes laternām, lampiņām apvītos kokus, daudzu iemīļotās zvaigžņotās debesis Liepājas ielā un ziemeļbriežu vilktās krāšņās kamanas skvērā pie kultūras centra papildinājusi jauna rotājumu sērija ar rūķīšiem, lai svētku gaidīšanas laikā pamudinātu doties pastaigā pa pilsētu un izbaudīt Ziemassvētku noskaņu.

Ideja tapusi, iedvesmojoties no bērnības atmiņām par saņemtajām skaistajām svētku kartītēm ar ziemīgām ainiņām, rūķiem un zvēriņiem – tās māksliniecei ļoti patikušas. Par aktīvo iesaistīšanos rūķīšu ciemata un mājiņu tapšanā I. Sulojeva pateicas Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra floristu pulciņa dalībniekiem un skolotājai Iritai Gulbei, atsaucīgajiem SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” meistariem Mihailam Sivuhinam un Kristam Dabram, elektriķiem Mārim Vidmanim un Andrim Cinim, kuri ieguldījuši darbu, lai rūķu ciematu un mājiņas skaisti izgaismotu, kā arī kolēģēm: Elīnai Iļjinai par rūķiem sagādātajām cepurēm, cimdiņiem un dāvanu maisiem, Antrai Zemītei, Intai Jansonei, Baibai Mālniecei, Ivetai Heidenai un Dacei Jansonei – par norāžu vizuālā tēla noformējumu.

Rūķīšu ceļš pretī Ziemassvētku brīnumam sākas Pilsētas laukumā, kur izveidots neparasts rūķu ciems. Lai varētu godam nosvinēt gada baltākos svētkus, rūķīšiem trūkst Ziemassvētku eglītes, tāpēc viņi dodas to meklēt. Izstaigājot Liepājas ielu, ik pa laiciņam būs iespējams piestāt pie kāda no dažāda lieluma lukturiem un apskatīt, ko rūķīši pa ceļam darīja un ar ko sastapās. Rotājumu sērija noslēdzas Rātslaukumā pie strūklakas. Rūķīšu mājiņas vieglāk atrast palīdzēs izvietotās norādes un pastaigas sākumā un beigās atrodamā karte.