5. Peoniju dārza svētki Kuldīgas novada Pelču pagasta „Ziedoņos” notiks 9. un 10. jūnijā, kad neparasti karstā maija dēļ prognozējams peoniju pilnzieds. Peoniju dārza svētki turpināsies arī nākamajā nedēļas nogalē - 16. un 17. jūnijā. Svētku dienās dārzs būs atvērts apmeklētājiem no 10.00 līdz 18.00.

Dārza svētku apmeklētājiem būs iespēja aplūkot peoniju dārzu ar vairākiem simtiem šķirņu un iepazīt peonijas dažādos veidos! Svētku rīkotāja, peoniju kolekcionāre Dagnija Voika konsultēs par peoniju audzēšanu un interesentiem rādīs peoniju stādīšanas pamatelementus. Būs iespēja iegādāties peoniju stādus, darbosies vasaras kafejnīca, kur varēs nobaudīt peoniju dzērienu, „Ziedoņos” audzētas zemenes un citus gardumu. Ikvienam interesentam būs iespēja pagatavot sejas skrubi ar vērtīgo peonijas sakni. Drukas darbnīca „DrukArt” piedāvās uz vietas izgatavot jauku piemiņu - kartīti ar peonijām. Bērni varēs izgatavot savu peoniju radošajā darbnīcā. Par jauku muzikālo atmosfēru 10. jūnijā plkst. 12.00 rūpēsies vijolnieks Edgars Ziņģis, bet 16. jūnijā pkst. 13.00 muzicēs ģitārists Aivars Konutis.

Peoniju dārzs „Ziedoņi” piedāvā vienu no Latvijas lielākajām peoniju kolekcijām, kurā ir vairāk kā 200  šķirnes – gan lakstainās, gan krūmpeonijas.  Peoniju kolekcija „Ziedoņos” izveidota divpadsmit gadu laikā un ik gadu kolekcija tiek papildināta ar izcilākajām šķirnēm un peoniju selekcijas jaunumiem no Eiropas un ASV. Jau piekto gadu peoniju ziedēšanas laikā visi puķu draugi tiek aicināti baudīt peoniju krāšņumu un daudzveidību svētku noskaņā. „Ziedoņos” ir aplūkojams arī iekopts daiļdārzs, retu koku un krūmu stādījumi. 

Tiem, kas vēlas apmeklēt peoniju dārzu „Ziedoņi”  ārpus svētku dienām, lūgums iepriekš pieteikties.