“Dzīres Kuldīgā” nebūtu iedomājamas bez leģendārā Alekšupītes pasākumu trio – ekstrēmā Alekšupītes skrējiena, ūdens karnevāla un superatrakcijas ”Zelta ikrs”, kas arī šogad norisināsies sestdien, 21.  jūlijā. Alekšupītes pasākumi ir īpaši ar to, ka nekur citur pasaulē tādu nav. Pateicoties uzņēmēju atbalstam, pasākumos arī šogad būs iespējams iegūt vērtīgas balvas.

Superatrakcija “Zelta ikrs”

Sestdien plkst. 16:00 “Dzīru” viesu uzmanība būs piekalta Alekšupītei, kur no tiltiņa pie Kuldīgas kultūras centra savu ceļu pa Alekšupīti līdz pat Alekšupītes dīķim pie tiesas nama sāks daudzkrāsainie superatrakcijas “Zelta ikrs” “ikri”. Tie, līdzjutēju atbalstīti, savā starpā sacentīsies par to, kurš pirmais sasniegs finišu un iegūs galveno balvu – šogad, pateicoties ceļojumu aģentūrai “Impro ceļojumi”, pirmā finišu sasniegušā „ikra” īpašnieks balvā saņems ceļojumu 2 personām, lai iepazītu Polijas Karpatu dabas, kultūras un garšas aicinājumu. Taču nav iemesla bēdāties arī pārējiem, jo kopumā būs iespējams laimēt 99 vērtīgas un noderīgas balvas, kuras akcijai ziedojuši sponsori – uzņēmēji no Kuldīgas un arī citām vietām, kuriem svētku organizatori sirsnīgi pateicas par atsaucību!

Leģendārā superatrakcija “Zelta ikrs” savā ziņā ir arī lokālpatriotisma pasākums – nopērkot “ikru”, tā īpašnieks kļūst par Kuldīgas pilsētas festivāla “Dzīres Kuldīgā” atbalstītāju, jo visa par “ikriem” iegūtā nauda tiek izmantota svētku sarīkošanai. “Ikra” biļete maksā tikai EUR 1,50, tās var iegādāties īpašajās tirdzniecības vietās Pilsētas laukumā, kā arī Liepājas ielā 32 un Liepājas ielā 3, bet sestdien pirms pasākuma no 14.00 līdz 15.30 – pie Kuldīgas Kultūras centra Raiņa ielā 21.

Alekšupītes skrējiens

Ekstrēmais Alekšupītes skrējiens sāksies plkst. 18:00. Kuldīgas Kultūras centra izpilddirektors Andris Grīnvalds, kurš koordinē Alekšupītes pasākumu norisi, aicina potenciālos Alekšupītes skrējiena dalībniekus apzināties, ka šis tiešām ir ekstrēms pasākums, tāpēc nepieciešams īpaši padomāt par savu drošību. “Jālieto apavi ar cietu zoli, vēlams, tādi, kas satur potīti. Ļoti vēlami cimdi, ceļu sargi, elkoņu sargi, ķivere arī varētu nebūt lieka,” uzsvēra Grīnvalds. “Alekšupītes skrējienam” jāpiesakās stundu pirms sacensībām pie Kuldīgas kultūras centra – skrējiena starta vietā. Ātrākajiem skrējējiem pienāksies naudas balvas no Kuldīgas uzņēmējiem.

Alekšupītes karnevāls

Skrējienam plkst. 18:20 sekos “Alekšupītes karnevāls”, kura dalībnieki ik gadu cenšas pārsteigt ar izdomu un krāšņiem karnevāla tērpiem. Arī šī pasākuma uzvarētājam, pateicoties Kuldīgas uzņēmēju atbalstam, būs iespējams iegūt naudas balvu. Krāšņos karnevāla dalībniekus vērtēs un uzvarētāju noteiks speciāla žūrijas komisija. “Alekšupītes karnevālam” jāpiesakās pusstundu pirms karnevāla sākuma pie Kuldīgas kultūras centra – karnevāla starta vietā. Pasākuma rīkotāji aicina izdomas bagātos kuldīdzniekus un svētku viesus nepalikt malā un priecēt daudzos skatītājus, piedaloties karnevālā.

Alekšupītes skrējienu un karnevālu festivālā “Dzīres Kuldīgā 2018” atbalsta “Stender’s pica”, apdrošināšanas sabiedrība BTA un SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi”.

Kuldīgas pilsētas festivāls “Dzīres Kuldīgā” norisināsies no 19. līdz 22. jūlijam. Ar izvērstu Kuldīgas pilsētas festivāla “Dzīres Kuldīgā” pasākumu programmu, kā arī citu noderīgu informāciju iespējams iepazīties mājas lapā www.kuldiga.lv .

Kuldīgas pilsētas festivālu “Dzīres Kuldīgā” rīko Kuldīgas novada Dome un Kuldīgas Kultūras centrs.

Tā noteikti būs vislabākā nedēļas nogale šovasar! Baudīsim to kopā!

 

Informāciju sagatavoja:
Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Sandris Kuzmickis